Agregaty prądotwórcze

Agregat prądotwórczy z silnikiem diesla do domu

Na wszelkiego rodzaju przerwy i utrudnienia w dostępie do energii elektrycznej narażeni są mieszkańcy wsi i miasteczek. Złe warunki pogodowe są najczęstszą przyczyną przerw w przesyłaniu energii elektrycznej, ale nie jedyną. Wszelkie uszkodzenia sieci wysokiego napięcia również powodują, że domy jednorodzinne pozbawione są prądu.

W okresie zimowym domy mogą być całkowicie pozbawione ogrzewania, jeśli korzystają z takich rozwiązań jak pompa ciepła czy ogrzewanie elektryczne. W większości mogą być także pozbawione ciepłej wody. Ponadto wszelki sprzęt AGD, RTV i komputery przestaną działać, w tym internet i telewizja. Życie w takim budynku będzie znacznie ograniczone. Możesz jednak zabezpieczyć się przed niezaplanowanymi przerwami w dostawie prądu. Wystarczy, że wyposażysz swój dom w agregat prądotwórczy z silnikiem diesla.

Urządzenie to działa niezależnie od głównej sieci energetycznej. Wyposażone jest w silnik diesla i wysokiej jakości prądnicę. W domach jednorodzinnych często korzysta się z instalacji trójfazowych, dlatego dobrym wyborem będzie agregat prądotwórczy. W przypadku nagłego braku prądu jest w stanie zastąpić źródło prądu i zasilić urządzenia wymagające napięcia 400 V np. pompę ciepła czy kuchenkę indukcyjną. Dzięki temu komfort użytkowania budynku nie spadnie. Agregat pozwoli Ci uruchomić także urządzenia wymagające napięcia 230 V. Ponadto ma stabilizator AVR, który chroni wrażliwe urządzenia przed wahaniami napięcia.

Agregat do domku letniskowego

W tym miejscu bardzo dobrze sprawdzi się mniejszy agregat prądotwórczy. Moc znamionowa wynosząca 7000 Watt w zupełności wystarczy na potrzeby domków letniskowych. Zasili on wszelkie znajdujące się wewnątrz sprzęty elektryczne i w razie potrzeby także piecyk elektryczny. Ponadto wyposażony jest w obudowę dźwiękoszczelną, która obniża generowany przez silnik hałas do poziomu 72 dB. Jego praca nie będzie przeszkadzała w wypoczynku na łonie natury. Agregat ma stabilizację napięcia, która chroni wrażliwsze sprzęty. Jego obsługa jest bardzo prosta, dzięki czemu goście domku letniskowego z pewnością sobie z nią poradzą. Ma niezbędne czujniki, które informują przed zmianą temperatury czy niskim poziomem paliwa. Zasilany jest wysokooktanowym paliwem diesel, dzięki czemu jest o wiele wydajniejszy od agregatów na benzynę.

Agregat prądotwórczy na budowę

Aby zapewnić sobie stały dostęp do prądu, bez względu na podłączenie do sieci lub jej brak, warto skorzystać z agregatów prądotwórczych z silnikiem diesla. Urządzenia te pozwolą Ci uruchomić mniejsze i większe sprzęty budowlane niezbędne podczas wznoszenia budynku. Sprzęt taki bardzo często wymaga napięcia trójfazowego i dużej mocy. Warto więc wybrać, model, który sprosta potrzebom budowy i jednocześnie będzie łatwy w transporcie.

W tym miejscu polecamy agregat prądotwórczy  400 V. Cechuje się wysoką mocą znamionową wynoszącą 10 kW. Możesz zatem podłączyć do niego profesjonalne elektronarzędzia wymagające dużej mocy jedno- i trójfazowe. Ponadto wyposażony jest w silnik diesla chłodzony cieczą. To z kolei umożliwi Ci korzystanie z agregatu przez długi czas. Jest to szczególnie pomocne przy np. dużej wilgotności powietrza, kiedy chcesz przyspieszyć wysychanie wylewek i musisz podłączyć dmuchawę elektryczną czy grzejnik.

W ofercie znajdą państwo również Generator prądu przygotowane do pracy w sklepie, warsztacie samochodowym lub serwerowni.

Zapraszamy do kontaktu z nami